Search
Calendar

2018-10-03

A Magyarország szuverenitásának megvédéséről és a Magyarországgal szembeni rágalmak visszautasításáról

← Vissza

Tisztelt Elnök Úr!

Bár Gulyás Gergely képviselőtársammal, miniszter úrral teljes akarategységben nyújtottuk be ezt az országgyűlésihatározat-tervezetet, azonban az expozéjában elhangzott egy dolog, amiben szembe kell fordulnom vele.

A magam részéről nem kívánok részt venni, miniszter úr, Vadai Ágnes politikai megvédésében, ezt a munkát egyedül kell elvégeznie. Már csak azért sem, Vadai képviselő asszony, mert ez a jelentés számos olyan pontot tartalmaz, amely éppen az önök kormányzásának kritikája lehetne, mégis a mi kormányzásunk kritikájaként került feltüntetésre.

Ez a jelentés hamisságának az egyik legnagyobb bizonyítéka. De engedjék meg, hogy talán ne ezzel kezdjem, hanem az előttem elhangzott felszólalóktól némileg eltérően, a tisztelt Országgyűlésnek arról beszéljek, hogy mi is történt az Európai Parlamentben, mi is történt az elmúlt évben, elmúlt években az európai közbeszédben, az európai biztonsági helyzetben, és mi is történt az európai politikai vitákban, honnan ered ez.

Ha bárki azt gondolja, hogy a Sargentini-jelentésben megállapított hamis csúsztatások valóban arról szólnak, olyan témákról, amelyeket már korábban a magyar kormány vagy a magyar parlament vagy uniós kötelezettségszegési eljárások egyeztetései alkalmával, vagy egyéb uniós intézményekkel kötött megállapodások alapján lezárt, azt újra előveszi, mert ez hirtelen aktuálissá vált, akkor óriásit téved. Nyilvánvalóan az európai parlamenti választások közeledtével kezelni kell az európai politika terén is azt a vitát, amely most láthatóan meg fogja határozni az európai parlamenti választásokat, ahogyan egyébként az elmúlt három évben a tagállami parlamenti választásokat is meghatározta.

Ha valaki azt gondolja, hogy nem a migráció, az illegális bevándorlás körüli vita lesz az európai parlamenti választások meghatározó témája, az azért is téved, mert éppen csak az olasz, a német, a cseh vagy éppen az osztrák választások felé kell fordulni hogy ne is említsem ezek között, mondjuk, a magyar országgyűlési választásokat idén áprilisban , amelynek szintén meghatározó témája volt, mint mindegyik más tagállami politikai vitának, a bevándorlással kapcsolatos kérdés és a különböző álláspontok ütközése.

Azt is világossá szeretnénk tenni, hogy a magyar parlament, bár fölfogta, de nem hajlandó tudomásul venni, hogy az Európai Unió a saját intézményrendszerét, a saját szabályrendszerét a saját uralkodó politikai elvárásainak megfelelően torzítja, módosítja, pusztán azért, hogy a közelgő európai parlamenti választási vitában megbélyegezze, megbüntesse azokat az országokat, amelyek ellentétes álláspontot képviselnek, éppen az előbb említett, minden európai számára világosan látható bevándorlási vitában.

Politikai támadás érte Magyarországot, éppen ezért ma azért vagyunk itt, hogy politikai választ adjunk erre a politikai támadásra. Nyilván jogi vitája is van a magyar kormánynak a jelentés elfogadásával kapcsolatban, ahogy erre miniszter úr utalt is, de a Magyar Országgyűlésnek, hasonlóan az öt évvel ezelőtti, itt jegyzem meg, furcsa módon szintén az európai parlamenti kampány előttre időzített Tavares-jelentéshez, kötelessége reagálni erre a politikai támadásra.

Azt is érdemes figyelembe vennünk, amikor ezt az ügyet tárgyaljuk némi európai kitekintés senkinek sem árt, hogy melyek azok az országok, amelyek a leghangosabb, legkarakánabb és saját tagállami demokratikus legitimációjukat tekintve legerősebb bírálói a brüsszeli bevándorláspolitikának. Ez éppen Lengyelország és Magyarország. És nem tudjuk nem észrevenni az összefüggést a között, hogy a Bizottság Lengyelországgal szemben, a Parlament pedig Magyarországgal szemben indított támadást. Nehéz kizárni annak a lehetőségét, hogy ez ne lenne összefüggésben a bevándorlással kapcsolatos vitákkal.

Azt is szeretnénk világossá tenni ebben az országgyűlési határozatban, amelyet miniszter úrral közösen terjesztettünk önök elé, hogy Magyarország visszautasítja azokat a vádakat, amelyek bár politikai motivációjukat tekintve fölfogtuk, hogy a közelgő európai parlamenti választás miatt íródtak, de mégis olyan hamis és hazug képet festenek Magyarországról, amelyek ártalmasak lehetnek az egész országunk, nemzetünk, hazánk és minden magyar számára, és a megítélésünkön esett csorbát bizony a magyar parlamentnek ki másnak, mi másnak? kötelessége orvosolnia.

Azt is szeretnénk ebben az országgyűlési határozatban világossá tenni, hogy az elmúlt évek európai vitáit ismerve, illetve a bevándorlással kapcsolatos különböző álláspontokat ismerve teljesen egyértelmű, hogy ez a jelentés egy egyszerű nyomásgyakorlás, egy olyan zsarolás, amelynek a végén a sokadik bevándorlásszervező módszer, éppen a határőrizet elvonásának joga áll. Azt a lehetőséget akarja Magyarországtól elvenni az Európai Unió, amely a nemzeti szuverenitásunk egyik alappillérének tekinthető. Mi magunk kívánjuk őrizni a határainkat. Az Európai Unió ebbe kíván a szuverenitásunk megsértése árán is beavatkozni. Erre a magyar parlamentnek határozott elutasító választ kell adnia.

Ha megengedik, akkor néhány dolgot szeretnék az országgyűlési határozatból idézni, hiszen az elmúlt napokban hallhattuk, szembesülhettünk a sajtón keresztül azzal, hogy az ellenzéki képviselők miféle álláspontot foglalnak el az országgyűlési határozattal kapcsolatban. Ezek lényege az, hogy nem tudják támogatni, nem fogják tudni támogatni. Nézzük, hogy ebben az alig egyoldalas szövegben mi az, amit önök nem tudnak támogatni.

Az Országgyűlés a demokrácia legfontosabb intézménye. A Sargentini-jelentés a magyar parlament saját hatáskörében meghozott döntéseit támadta meg, és ezzel megsértette Magyarország szuverenitását. Igaz-e ez vagy sem? Nyilván igaz, hiszen az Európai Parlament olyan megállapításokat tesz, olyan magyar parlamenti döntéseket, törvényeket, Alaptörvényt kifogásol, amelyeket a magyar parlament saját szuverén hatáskörében, demokratikus legitimáción nyugodva maga hozott meg, és amelyek egyébként az Unió alapdokumentumai szerint sem minősülnek a közösség jogainak.

Az elmúlt években állítja a mi jelentésünk a bevándorlás a kontinens legfontosabb problémájává vált. Nem kell messzebbre menni, tisztelt képviselőtársaim, mint az említett tagállami szavazások témáit, közbeszédjét, az azt körülölelő közbeszédet megfigyelni. Azt is állítjuk mi, előterjesztők, és ehhez kérjük a parlament támogatását, hogy eltökéltek vagyunk a keresztény kultúra közös megőrzésében, Európa határait és az európaiak biztonságát ma is meg kell védeni. Tisztelt ellenzék, mi az, ami ebben nem támogatható?

Azt is kinyilvánítanánk ebben az országgyűlési határozatban, hogy visszautasítjuk a jelentés hazug vádjait. Itt engedjék meg, hogy kitérjek néhány apró vádra, amelyet azért szükséges idehoznunk, hogy szemléltessük, hogy ez a jelentés mikkel illeti nem a magyar kormányt, ahogy Gulyás miniszter úr elmondta, hanem az egész magyar parlamentet, illetve Magyarországot is.

A jelentés azt állítja, hogy a Magyar Gárda a Fidesz ideje alatt is tevékenykedhetett. Mindezt állítja úgy és szavazza úgy meg Ujhelyi képviselő úr az Európai Parlamentben, hogy a Magyar Gárda lehet, hogy pár hónapig még tevékenykedhetett, de az önök kormányzása alatt jött létre. Arról miért nem tetszenek az Európai Parlamentben vitát folytatni, hogy az önök idejében neonáci szervezetek masírozhattak? Magas műveltségű Arató képviselőtársamat arra kérem, hogy a bekiabálásait azért mellőzze, mert mindig, amikor az önök kormányzásáról tényeket közlünk, márpedig az tény…

Arató képviselő úr még nem tapasztalta, hogy engem nem elbizonytalanít, hanem motivál, ha ön bekiabál. Éppen ezért arra hívom föl a figyelmét, hogy a vitát hosszúra ne húzva engedjék meg, hogy a gondolatmenetemet befejezzem. Éppen az önök kormányzása alatt jöttek létre szélsőséges szervezetek. Éppen az önök kormányzása alatt tarthattak a Hősök terén neonáci felvonulásokat, és éppen az önök kormányzása alatt tartottak a Várban szintén hasonló megmozdulásokat. Az Orbán-kormány volt az, már igyekeztem ezt két héttel ezelőtt is elmondani, amelyik ezt felszámolta.

Önök szerint igaz-e az, hogy Magyarországon zsidók és zsidó tulajdon ellen elkövetett erőszakos cselekmények történnek? Mondjanak erre majd példát, tisztelt képviselő urak, amikor felszólalnak, és esetleg hasonlítsanak össze hollandiai vagy franciaországi példákat a magyarországi aktuális helyzettel!

Ujhelyi képviselő úrra még a végén szükséges lesz visszatérnem, már csak azért is, mert jelentkezett érte. De ha megengedik, akkor az országgyűlési határozatra visszatérve azt kérdezném az ellenzéki képviselőktől, hogy mi nem támogatható abban, hogy arra kérjük, illetve elutasítjuk, hogy az Európai Unió az uniós intézményrendszert jogellenesen a saját akaratának kierőszakolására fordítja.

Mi történt ugyanis? Az történt, hogy az Európai Bizottság, illetve az Európai Parlament bevándorláspárti többsége elfogadott egy jelentést, amely nyilvánvalóan azért született, mert ugyanez a bevándorláspárti többség nem szereti, ha az általuk mainstreamnek gondolt európai politikával, az általuk diktált és az amerikai tőzsdespekuláns által diktált mainstreamnek gondolt politikával szembemennek országok. Éppen ezért használják fel az Európai Parlament döntéshozását, illetve az arra vonatkozó szavazási szabályokat is felrúgva, hogy ellenünk fordítsák.

Mi a nem támogatható abban a mondatban, hogy az ország szuverenitása senkire át nem ruházható, annak letéteményese a szabadon választott Országgyűlés? Illetve mi a nem támogatható az önök számára abban, hogy csak a magyarok dönthetnek arról, hogy kivel szeretnének együtt élni? Jelzem, hogy ez az Európai Unió vonatkozó dokumentumaival, az alapszerződéssel sem ellentétes. Mi a nem támogatható abban, hogy a magyar kormány a határvédelem jogát őrizze meg, lépjen fel, és ne engedje át az Európai Unió illetékes szerveinek?

Tisztelt Képviselőtársaim! Teljesen világossá válhat minden magyar választópolgár számára, hogy a törésvonal nem pusztán az Európai Parlamentben határozható meg a bevándorláspárti és az illegális bevándorlást ellenző politikusok között, hanem a magyar parlamentben is. Semmilyen illúzió nincs bennünk afelől, hogy önök támogatnák-e ezt az országgyűlési határozatot. Nyilvánvalóan nem fogják. Nem fogják, mert minden belpolitikai, belföldi politikai álmukat külföldön dédelgetik, és nyilván a külföld azt diktálja önöknek, hogy ebben a kérdésben, illegális bevándorlás kérdésében, határvédelem kérdésében forduljanak velünk szembe.

Azt gondolom, hogy ezt nem teszik helyesen, de lelkük rajta, a magyar választóknak jövő tavasszal is módjuk lesz dönteni arról, hogy melyik politikai közösség képes és szándékozik megvédeni a magyar érdekeket, melyik politikai közösség hallja meg a magyarok többségének hangját, és melyik politikai közösség az, amelyik mindezt kockára tenné, kockára tenné a közös kultúránkat, a biztonságunkat, kockára tenné az európai és keresztény kultúra értékrendszerét, mindazt, amelyet évszázadok, évezredek alatt mi, európaiak közösen felépítettünk, létrehoztunk és kötelességünk megóvni.

Nem pusztán elvi kérdésről van szó, hanem gyakorlati kérdésről is, hiszen ha értékrendi különbözőségek vannak, gyakorlati különbözőségekben azért annyiban tompulhatnánk, hogy világosan látnunk kell, hogy a jövő évi európai parlamenti választás óriási tétű, sorsfordító és húsba vágó választás lesz. El fog dőlni, hogy a következő öt évben továbbra is teret ad-e az európai döntéshozás, az Európai Bizottság az illegális bevándorlásnak, tud-e érvényesülni az az akarat, amely a bevándorlás megnyitására, a bevándorlók előtti utak megnyitására, a bevándorlásszervezésre és az európai kultúra és biztonság veszélyeztetésére irányul, vagy fel tud lépni az Európai Parlament többsége ez ellen.

Mi bízunk abban, hogy az európai polgárok világosan látják, hogy mi történik. Bízunk abban, hogy az elmúlt években az is világossá vált minden európai polgár számára, hogy ez a törésvonal szembemegy egyébként, ez az akarat szembemegy az emberek akaratával. Éppen a francia belügyminiszter minapi nyilatkozatát ajánlom figyelmükbe, aki úgy fogalmazott a lemondása kapcsán, hogy azért mond le, mert a francia kormány nem hallja meg az emberek szavát. Bízunk benne, hogy ha önök nem is fogják ezt támogatni, és végre fogják hajtani a külföldi akaratot, és ha nem is fogják meghallani az emberek szavát, de azért belátják, hogy amivel most politikát csinálnak, amivel most szórakoznak, az már nem lesz még annyira sem helyrehozható, mint a kormányzásuk alatt elfogadott vagy meghozott döntések, bűnök és károk. Ez egy visszafordíthatatlan folyamat lesz, amelyért önök lesznek a felelősek, és amelyért az az európai bevándorláspárti mainstream lesz a felelős, azok a politikusok, akik egyébként erőszakkal kívánnak minden velük ellentétes véleményt elmondani.

Ez a politikai támadás lényege, erre kell politikai választ adni a Magyar Országgyűlésnek. Ezért terjesztettük önök elé a mostani országgyűlési határozatot. Nem bízunk abban és nem hiszünk abban, hogy önök ezt támogatni fogják, a baloldal nemzetközisége nem engedheti meg magának, hogy nemzeti érdekeket tűzzön elsőként a zászlajára. Éppen ezért ez a vita akár meddőnek is tekinthető, de a Magyar Országgyűlés nem tudja elkerülni, hogy választ adjon a méltatlan, hazug és alaptalan támadásokra, és nem tudja elkerülni a Magyar Országgyűlés, hogy a magyar kormánynak világos mandátumot adjon arra, hogy megvédje és fenntartsa magának a határőrizet jogát.

Köszönöm, elnök úr, hogy meghallgattak.

← Vissza